Несвоєчасно зареєстрували ПН з вини ДФС: чи будуть штрафи?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

З цим питанням ДФСУ запропонувала звертатись (з детальним описом ситуації та наданням копій документів) до її територіальних органів для отримання ІПК. Взагалі надія на позитивну відповідь є. Хоча податківці вважають, що проблеми серверу ДФС — це форс-мажорна обставина (а не порушення ними порядку реєстрації ПН/РК),  яку ще треба довести

Підтверджує прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН квитанція в електронному вигляді, яка надсилається протягом операційного дня.

Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочій день, такий день вважається операційним днем.

Граничні строки реєстрації податкових накладних в ЄРПН визначені п. 201.10 ПКУ. Несвоєчасна реєстрація накладних в ЄРПН є підставою для застосування штрафів, передбачених п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ.

Штрафні санкції застосовуються у таких розмірах:

— 10 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

— 20 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

— 30 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

— 40 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

— 50 % суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/РК, – у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Однак чи передбачена відповідальність за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, у зв’язку з технічними проблемами на сервері ДФС?

Податківці в такому разі пропонують звертатись з детальним описом ситуації та наданням копій документів до контролюючих органів ГФС з запитом на отримання податкової консультації

При цьому посилаються на ст. 617 ЦКУ, за якою особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили. Засвідчити форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) має торгово-промислова палата України.

Ваш Техноцентр Маяк!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.