Податкові зміни – 2019: запроваджується авансова сплата туристичного збору

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

З 1 січня 2019 року змінено механізм оподаткування туристичним збором та з’явилося поняття податкового агента для справляння туристичного збору.

Починаючи з 2019 р. розмір туристичного збору для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення визначатиметься як відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року (для внутрішнього туризму ставка визначається до 0,5 % (в 2019 р. – не більше 20,86 грн), а для в’їзного туризму – до 5 % (в 2019 р. – не більше 208,65 грн)).

Відповідно до нової норми в ПКУ ними можуть бути:

  • юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, ФОП, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі);
  • квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;
  • юридичні особи, які уповноважуються відповідним органом місцевого самоврядування справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідним органом.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громад.

Розмір ставки збору встановлюється рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

З 2019 р. відповідно до п. 268.1 ПКУ запроваджена авансова сплата туристичного збору перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентом.

Ваш Техноцентр Маяк!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ще цікаві новини: