Український уряд схвалив переведення трудових книжок в електронний формат

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

27 листопада Уряд схвалив проект закону щодо переведення у цифровий формат трудових книжок. Рішення Уряду дозволить скоротити бюрократичні процедури та оцифровувати процеси.

«Працівники не повинні будуть продовжувати радянську практику збирання купи довідок для підтвердження свого трудового стажу в разі втрати паперової трудової книжки або розбіжності в даних про роботу. Разом з тим пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично, без зайвої бюрократії та необхідності приходити для цього в органи Пенсійного фонду», – коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Відповідно до рішення Уряду та, в разі схвалення законопроекту у Верховній Раді України електронна версія трудової книжки зменшить навантаження на роботодавців та самозайнятих працівників – ФОПів. Рішення Уряду також спростить пошук роботи та оформлення на роботу.

З приводу схвалення зазначеного вище проекту Закону Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська на своїй сторінці у мережі Facebook повідомила наступне: “Відтепер з‘являється можливість того, що паперова трудова книжка перестане бути документом суворої звітності та відійде у минуле”, – написала очільниця відомства.

За словами Міністра, запровадження електронних трудових книжок має ряд переваг:

  • Працівники не повинні будуть продовжувати радянську практику збирання купи довідок для підтвердження свого трудового стажу (якщо втратили книжку).
  • Пенсії та соціальні виплати поступово стануть призначатися автоматично без зайвої бюрократії.
  • Електронна версія трудової книжки – це менше навантаження на роботодавців та самозайнятих працівників – ФОП.
  • Рішення Уряду також спростить пошук та оформлення людей на роботу.

З прийняттям цих нормативних актів ведення обліку трудової діяльності працівників здійснюватиметься в електронній формі. Роботодавець буде вносити дані про працівника до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

“Дані реєстру захищені, роботодавці матимуть доступ до даних лише тих працівників, які у них працюють, а працівники – доступ до даних про себе”, – підкреслила Міністр соціальної політики.

Також уряд прийняв постанову, якою передбачено, що громадяни зможуть попросити роботодавця передати в електронній формі інформацію про стаж до 2000 року, оскільки зараз пенсійний фонд зберігає такі дані лише після цього року. “Це дозволить у майбутньому зробити призначення пенсій та інших соціальних виплат повністю дистанційно, без необхідності відвідувати пенсійний фонд”, – повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

Ваш Техноцентр Маяк! 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ще цікаві новини:

Пов'язані записи

M.E.Doc дарує знижки на ЕДО в Black Friday!

Зовсім скоро найбажаніший день для любителів великих знижок — Black Friday! Тож M.E.Doc підготував для вас дещо особливе. Тільки 29 листопада протягом 24-х годин — з 00:01 до 23:59 — діятиме знижка 50% на рішення  M.E.Doc.Бізнес — безлімітний обмін з контрагентами цілий...

Дата публікації: 15:36 25.11.2019

Дата оновлення: 13:39 03.12.2019

Детальніше