Електронні лікарняні, або як подати заяву-розрахунок в ФССУ через M.E.Doc?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Шановні клієнти, ні для кого не секрет, що з 01.10.2021 почався перехід на електронні лікарняні. Читати детальніше.

Проте не всі знають, як саме відправити інформацію до Фонду соціального страхування України з програми M.E.Doc. Для цього потрібно сформувати заяву-розрахунок С1100101 в розділі “Звітність” – “Реєстр звітів
Декретна допомога та лікарняні фінансуються з Фонду соціального страхування у порядку, який залежить від дати відправлення та отримання заяви-розрахунку від роботодавця.

Відповідно до переліку правил оформлення заяви-розрахунку С1100101 слід почати призначення матеріального забезпечення для працівника з дати видачі електронного лікарняного. Дата видачі – восьмий день після дати закриття лікарняного, що вказана в документів. Для електронних лікарняних по вагітності це восьмий день після відкриття.

Лікарняні вже “перейшли” в онлайн, чому б не почати користуватись ПОВНИМ електронним документообігом?

Впровадити електронний документообіг 

Зверніть увагу, що виникають випадки, коли лікарняні по вагітності та пологах не змінюють свій статус на «готовий до сплати», хоча дата видачі вже настала, а е-лікарняні по хворобі стають «готовими до сплати» зарано – у таких випадках потрібно орієнтуватись на дати, а допомогу по вагітності та пологах можна призначити по е-лікарняному зі статусом «закритий». Дані технічні проблеми повинні бути вирішені ФССУ найближчим часом.

Подання заяви-розрахунку до ФССУ здійснюється протягом 5 робочих днів з дати прийняття комісією із соціального страхування підприємства рішення про призначення допомоги.
Важливим моментом є те, що поєднувати листки непрацездатності різних видів не можна. Це пов`язано із специфікою заповлення самої заявки-розрахунку, зокрема відсутністю серії листка непрацездатності, відмінностями у причині непрацездатності тощо.

 • За паперовими і е-лікарняними мають бути подані дві окремі заяви-розрахунки.
  Особливості формування заяви-розрахунку за е-лікарняним:
  перші шість колонок заповнюються без змін, а поле «Серія» необхідно залишити порожнім;
 • у полі «Номер» вказується номер електронного лікарняного;
  Номер е-лікарняного складається з 19 знаків і генерується у форматі
  ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х, де
  – ХХХХХХ – номер випадку непрацездатності;
  – ХХХХХХХХХХ – порядковий номер листка непрацездатності;
  – Х – номер версії.
 • у наступному полі потрібно вказати, чи є е-лікарняний первинним або продовженням, зазначивши 1 або 2 відповідно. Визначити це допоможе унікальний номер випадку непрацездатності (йому відповідають перші шість цифр номеру е-лікарняного – вони співпадатимуть для всіх лікарняних, сформованих у межах одного страхового випадку);
 • у десятій колонці вказується оновлений код причини непрацездатності, який відрізняється від визначених для паперових лікарняних.

У е-лікарняних причини непрацездатності бувають:

 • 1 – «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»;
 • 2 – «Вагітність і пологи»;
 • 3 – «Необхідність догляду за хворою дитиною»;
 • 4 – «Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»;
 • 5 – «Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»;
 • 6 – «Карантин, встановлений відповідно до законодавства»;
 • 7 – «Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»;
 • 8 – «Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»;
 • 9 – «Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта);
 • 10 – «Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2».
  Крім того, у разі наявності в медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності за кодом 1 після завершення відповідного розслідування може бути змінена ФССУ на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:
 • 11 – «Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»;
 • 12 – «Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві»;

решта колонок заповнюються, як і раніше.

Не забудьте підписатись на наші соціальні мережі, щоб не пропустити чогось важливого!

  

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0 0 голосів
Рейтинг статті

Ще цікаві новини:

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі