З 1 жовтня 2019 року платники туристичного збору звітуватимуть за новою формою звітності

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

З 1 січня 2019 року набули зміни до ПКУ, в частині визначення ставок та бази оподаткування туристичним збором. Якщо до 2019 року ставки податку встановлювались від вартості проживання, то з початку року основними показниками є кількість діб проживання.

Згідно з нормами ст. 268 ПКУ ставки туристичного збору встановлено за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 %– для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати.

В зв’язку зі зміною бази оподаткування Мінфіном було затверджено нову форму податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору (наказ МФУ від 08.05.2019 р. № 186 (опубліковано 13.08.2019 р.)), яка набирає чинності з 01.10.2019 року.

Нагадаємо, що у місті Києві встановлено наступні ставки збору за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі): 0,4 % – для внутрішнього туризму та 1 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (Положення про туристичний збір в м. Києві, затверджене рішенням Київської міської ради від 23.06.2011 р. № 242/2629).

Постає логічне питання, так хто, все ж, сплачує туристичний збір?

Необхідно зазначити, що згідно з Положенням про туристичний збір в м. Києві, справляння збору здійснюється такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб, фізичними особами–підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі) у готелях, кемпінгах, мотелях, гуртожитках, хостелах, будинках відпочинку, туристичних базах, гірських притулках, таборах для відпочинку, пансіонатах та інших заклади готельного типу, санаторно-курортних закладах; житлових будинках, прибудовах до них, квартирах, котеджах, кімнатах, садових, дачних будинках, будь-яких інших об’єктах, що використовуються для тимчасового проживання.

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються Київською міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з Київською міською радою. Як підсумок, хочу підкреслити, що у зв’язку з набуттям чинності нової форми декларації з туристичного збору платникам збору необхідно звітувати за три квартали 2019 року за новою формою.

Ваш Техноцентр Маяк!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ще цікаві новини: