З 5 серпня всі банківські рахунки в Україні переводять на стандарт IBAN. Як це працює?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

З 5 серпня 2019 року, відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції» та стандартів Євросоюзу, в Україні запроваджується міжнародний номер банківського рахунку IBAN (International Bank Account Number – міжнародний номер банківського рахунку).

Нові рахунки клієнтам банки відкриватимуть відповідно до вимог стандарту IBAN. Водночас чинні номери рахунків банки змінюватимуть відповідно до вимог цього стандарту зі збереженням чинного номера аналітичного обліку.

З 1 листопада 2019 року застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, зокрема під час транскордонних переказів. Тобто всі перекази з 1 листопада 2019 року будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Важливо, що усі платіжні картки, емітовані банками до рахунку клієнта, залишаються чинними, вони є платіжним інструментом, який надає клієнту можливість за допомогою платіжного пристрою, зокрема ініціювати переказ коштів з банківського рахунка.У період з 5 серпня до 31 жовтня 2019 року клієнти банків у документах на переказ коштів можуть заповнювати реквізити «Код банку» та «Рахунок» у будь-яких варіаціях.

Структура IBAN

Банки України відкриватимуть своїм клієнтам нові рахунки тільки за стандартом IBAN, рахунки складатимуться з 29 літерно-цифрових символів, викладених у такій послідовності:

код України – UA-2 літери;

контрольний розряд – 2 цифри;

код банку – 6 цифр;

рахунок – довжина номера рахунка не є фіксованою (до 31 жовтня 2019 року – від 5 до 14 символів, з 01 листопада 2019 року – від 5 до 19 символів).

 

Виходячи з цього, обов’язково, уточніть у Ваших банків, як зміниться вивантаження у клієнт банку для завантаження в 1с, та повідомте нам. Так як можливо, треба буде доробити завантаження в 1с, враховуючи зміни.

У M.E.Doc у даний момент реалізовується можливість подавати повідомлення про відкриття та закриття рахунків у відповідності з новими стандартами.

Ваш Техноцентр Маяк! 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ще цікаві новини: