Захищенні носії (ТОКЕНИ) незабаром стануть обов’язковими

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Захищений носій ключової інформації являє собою пристрій, призначений для безпечного зберігання ключів ЕП. По суті це апаратно-програмний засіб ЕП, виконаний у вигляді токена – USB-пристрою (зовні схожого на флешку) або смарт-карти (пластикової картки з чіпом). Особливості захищених носіїв:

 • Забезпечують невилучення секретного (особистого) ключа ЕП. Секретний ключ ніколи не залишає носій. Таким чином, ключ існує в єдиному екземплярі і копіювання ключа неможливе.
 • Генерація ключа і всі операції з ним виконуються всередині носія. При підписанні документ передається в носій, обчислення ЕП проводиться всередині носія.
 • Носій захищений паролем доступу. Обмеження на кількість спроб підбору пароля: 7 разів.
 • Це захищає ключ від несанкціонованого використання в разі втрати носія.

1. Законодавча база

Відповідно до ст. 18 Закону України п.2 “Про електронні довірчі послуги”, який набув чинності з 07.11.2018 року, кваліфікований електронний підпис чи печатка вважається таким, що пройшов перевірку та отримав підтвердження, якщо під час перевірки за допомогою кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки отримано підтвердження того, що особистий ключ, який належить підписувачу чи створювачу електронної печатки, зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Зауважимо! КЕП не може бути використаний, якщо ключ не збережено на захищений носій.

2. Вартість токенов, які бувають токени

Ми пропонуємо 2 вида токенов:

 • SecureToken-337М. В пластиковому корпусі – 695 грн.
 • SecureToken-337К. Має міцний пластиковий корпус і металевий USB-роз’єм – 965 грн.

3. Що робити якщо отримали ключі до 07.11.2018 р чи потрібно отримувати нові?

Відповідно до Закону України “Про електронні довірчих послуги” електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, який підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України “Про електронний цифровий підпис” до 07.11.2018, використовуються користувачами відповідно як кваліфікований електронний підпис і кваліфікований сертифікат електронної підписи до закінчення терміну дії посиленого сертифікату відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим законом.

Важливо! Якщо термін дії Ваших раніше отриманих сертифікатів не перевищує 07.11.2020 року, Ви можете використовувати їх до завершення терміну дії без застосування секретних носіїв. Всі сертифікати отримані після 07.11.2018 р, терміном перевищує 7.11.2020 р, підлягають обов’язковій перевидаче на секретних носіях.

4. Часті питання:

 • Токени багаторазові, записувати ключі можна нескінченно.
 • Для кожного особистого ключа використовується окремий носій, при цьому якщо відбувається автоподовження, новий ключ записується на той же носій.
 • При роботі з токенами принципово нічого не змінюється, так само є продовження без документів і перевидача через автоподовження зі збереженням на токен.
 • Кожен токен додатково захищений паролем (пароль за замовчуванням 12345678).
 • УВАГА! Є обмеження за кількістю спроб підбору пароля: 7 раз. Після такої кількості невдалого введення пароля захищений носій блокується. Відновлення роботи з ним передбачає генерацію секретного ключа і отримання нового сертифікату відкритого ключа в АЦСК.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Ще цікаві новини: