Заміна Книг обліку. Нова форма обліку витрат і доходів для ФОП.
Шановні клієнти, відповідно до наказу «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення» ФОПи на загальній системі оподаткування та фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність повинні здійснювати облік доходів та витрат у Книзі обліку доходів, форма якої регламентована вищезгаданим наказом. Ведення даної Книги передбачено законом та зобов`язує дані категорії платників подавати прошнуровані Книги у паперовому варіанті до контролюючого органу за місцем реєстрації.
Проте Міністерство фінансів України запропонувало новий проект даного наказу, який пропонує затвердити типову форму для ведення обліку доходів та витрат. Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» передбачає, що з 01.01.2021 вищезгадані категорії платників повинні вести облік доходів та витрат за цією формою та дозволяє вести її як в паперовому, так і в електронному варіанті.
Для ведення обліку в електронному варіанті платник податку повинен отримати кваліфіковані електронні підписи в акредитованому центрі сертифікації та подати заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі. Книгу обліку можливо буде вести у форматі Excel або за допомогою дозволених електронних сервісів.
У разі, якщо ФОП або ФО, яка веде незалежну професійну діяльність, виявить бажання продовжувати вести Книгу в паперовому варіанті, то платник зобов`язується подати до контролюючого органу примірник Книги відповідно до вимог.
Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Зверніть увагу, що типова форма повинна зберігатися у платника протягом 3 років після закінчення звітного періоду, у якому здійснено останній запис.
Ще цікаві новини:
- Електронним трудовим книжкам — бути
- Нова форма податкових накладних та розрахунків коригування. Як правильно зареєструвати?
- Можливі зміни до форм податкових накладних та декларації з ПДВ
- Вийшло оновлення M.E.Doc 11.02.033 з новими формами податкової накладної та розрахунка коригування
- Нова форма податкових накладних із ставкою 14%