• Днепр
  • Запорожье
  • Ивано-Франковск
  • Кривой Рог
  • Луцк
  • Львов
  • Николаев
  • Тернополь
  • Ровно
  • Херсон
  • Киев
(056) 787 04 04 CALLBACK с мобильного

Що робити, якщо ви стали жертвою злому соціальних мереж? 5 порад від Avast

Одним з найпоширеніших методів кіберзлочинності сьогодні є злом соціальних мереж. Для кіберзлочинців ці соціальні платформи — включаючи Facebook, Instagram, Twitter і Snapchat — як солодкі цукерки для дітей. Користувачі соціальних мереж відчувають себе комфортно і безпечно, спілкуючись відкрито і вільно, не підозрюючи, що їх підстерігає небезпека.

Від всесвітнього втручання в великі політичні вибори до зламаних банківських рахунків, ми всі боїмося стати метою наступної кібератаки. Хакери постійно шукають нові способи крадіжки паролів, даних кредитних карт, фотографій і будь-якої іншої інформації, яку вони можуть використовувати, щоб шантажувати вас або навіть вкрасти вашу дуже особисту інформацію. Якщо вони увійдуть до вашого профілю в соціальній мережі, вони зможуть отримати доступ (навіть якщо ця інформація прихована від сторонніх) до вашої адреси находження, імен членів сім’ї, дати народження, поштову адресу, і навіть таких відомостей, як ім’я вашого вихованця. Вони також можуть розсилати спам вашим друзям, публікувати повідомлення від вашого імені, заходити в інші ваші облікові записи з тим же паролем і так далі.

Ознаки того, що ваші соціальні облікові записи були зламані

Хакери можуть отримати доступ до ваших соціальних акаунтів легше, ніж ви думаєте. Зверніть увагу ці явні ознаки того, що злом вже стався:

Будь то фішинг-шахрайство, відправлене на Вашу електронну адресу електронної пошти або іншим способом, одна з ваших соціальних облікових записів була зламана, ось кілька важливих порад, які допоможуть вам відновити доступ до свого облікового запису:

1. Увійдіть в систему і перевірте дані свого облікового запису (адресу електронної пошти та телефон), щоб побачити, хто ще крім вас має доступ.
В ту хвилину, коли ви вважаєте, що один з ваших соціальних каналів був зламаний, перегляньте інформацію про обліковий запис, щоб дізнатися, чи дозволений доступ з будь-яким іншим адресою електронної пошти, крім вашої. Якщо так, видаліть його негайно.

Потім перевірте номер телефону, пов’язаний з вашим обліковим записом. Це повинен бути просто ваш номер телефону. Якщо в списку є невідомі номери, видаліть їх. Коли облікові записи зламані, хакери часто додають номер телефону, який вони можуть використовувати пізніше, щоб змінити пароль облікового запису.

Facebook: У розділі «Безпека і вхід«, подивіться пристрої з яких ви увійшли в систему і закрийте всі сесій про яких ви не знаєте. (Якщо ви туди зайшли, ознайомтеся з додатковими заходами безпеки. Наприклад такими як двофакторна аутентифікація.) Якщо ви не можете отримати доступ до свого облікового запису Facebook, спробуйте відправити собі електронного листа для скидання пароля і відновити свій профіль через зареєстровану адресу електронної пошти. Якщо у вас все ще є проблеми, негайно повідомте про свій обліковий запис, який був зламаний  і дотримуйтесь інструкцій, щоб відновити доступ.

Twitter: Якщо ви не можете отримати доступ до свого облікового запису в Twitter, а скидання пароля не дає вам доступу, перейдіть в Довідковий центр Twitter  і виберіть Hacked account зі списку параметрів. Обов’язково використовуйте адресу електронної пошти, пов’язаний з зламаної обліковим записом Twitter, і дотримуйтесь інструкцій по його відновленню. Ви також можете безпосередньо зв’язатися з представником Twitter  @Support.

Instagram: зверніться в Instagram безпосередньо і поспілкуйтеся з технічною підтримкою, щоб відновити обліковий запис, якщо ви вже намагалися скинути пароль, але безрезультатно. Дотримуйтесь інструкцій для конкретного пристрою на сторінці довідки Instagram.

LinkedIn: Якщо ви не можете отримати доступ до свого облікового запису LinkedIn і підозрюєте, що вона була зламана, негайно зв’яжіться з LinkedIn, відправивши форму повідомлення про ваш зламаний обліковий запис якомога швидше.

2. Негайно змініть свій пароль на інший унікальний, який ви більше ніде не використовуєте і включити двухфакторную аутентифікацію.
Одна з причин, по якій зловмисники отримують доступ, полягає в тому, що найчастіше люди використовують прості, легко вгадуються паролі і безліч паролів для повторного використання для декількох облікових записів. Тому перше, що потрібно зробити, — це змінити пароль на надійний. Скористайтеся генератором паролів від Avast. Потім ввімкніть двухфакторну аутентифікацію (2FA), це досить просто робиться і значно підвищить вашу безпеку. Всі основні соціальні акаунти — Facebook, Twitter, LinkedIn — пропонують 2FA, і воно проста у використанні.

Кожен пароль повинен бути надійним, і кожен пароль повинен бути унікальним. Переконайтеся, що ви не використовуєте один і той же пароль для кількох облікових записів.

Facebook: перейдіть в розділ «Безпека та вхід», щоб змінити налаштування.

Twitter: Ви можете змінити свій пароль на сторінці налаштувань і конфіденційності Twitter. Доброю ідеєю є також включити перевірку входу в систему і змінити настройки так, щоб Twitter запитував більше особистої інформації, перш ніж дозволити кому-небудь скинути ваш пароль. Тим самим ви даєте своєму обліковому запису додатковий захист від злому.

3. Перевірте дозволи ваших додатків і видаліть все, що ви більше не використовуєте
У процесі перевірки інформації про ваш обліковий запис ви повинні перевірити список додатків, які ви використовуєте через свої облікові записи соціальних мереж, таких як Facebook. Вони всі зберігаються, і багато користувачів дуже дивуються, побачивши скільки у них їх підключено. Коли ви використовуєте свій обліковий запис в соціальній мережі для входу на інший сайт або в додаток, при цьому ви ділитеся великою кількістю інформації, що відкриває потенційну вразливість — якщо це додаток зламано, у хакерів буде інформація, щоб потрапити в ваш, а також інші акаунти , з яких вони отримають ще більше інформації про вас.

Якщо ви бачите будь-які додатки, які ви більше не використовуєте, скасуйте їх дозволи. Насправді, якщо ви хочете убезпечити себе повністю, скасуйте доступ до всіх програм.

Ось посилання на сторінки управління обліковими записами на кожному з основних соціальних сайтів:

Facebookhttps://www.facebook.com/settings?tab=applications§ion=all
Instagramhttps://www.instagram.com/accounts/manage_access/
LinkedInhttps://www.linkedin.com/psettings/permitted-services
Twitterhttps://twitter.com/settings/applications

4. Використовуйте антивірус
Надійне програмне забезпечення, таке як Avast Internet Security, зупиняє шкідливе ПО до того, як воно може бути завантажено в вашу систему. Він також позначає шкідливі веб-сайти, які можуть привести до того, що ваші соціальні акаунти стануть жертвами кіберзлочинців. Якщо яка-небудь з ваших облікових записів соціальних мереж була зламана, запустіть антивірусний сканер, щоб видалити всі шкідливі програми, які можуть шпигувати за вами або вкрасти вашу реєстраційну інформацію.

5. Зайдіть на сайти своїх соціальних мереж під своїми обліковими даними і отримаєте рекомендації для конкретного сайту.
У сайтів соціальних мереж є рекомендації, якщо ваш акаунт був зламаний. Ось кілька посилань, щоб переконатися, що ви робите все можливе, щоб убезпечити і захистити свої облікові записи.

Facebook: https://www.facebook.com/help/hacked
Twitter: https://help.twitter.com/en/safety-and-security/twitter-account-hacked
Instagram: https://help.instagram.com/368191326593075

У міру розвитку соціальних мереж вони як і раніше залишаються ласим шматочком для кіберзлочинців, які прагнуть викрасти інформацію. Дотримання цих простих порад допоможе зберегти ваші особисті облікові записи в безпеці.

Не забудьте підписатись на наші соціальні мережі, щоб не пропустити чогось важливого!

  

Loading

Заказать звонок

Оставьте свои контакты и наш менеджер перезвонит Вам для консультации

    Заполняя данную форму, вы даете согласие на обработку Ваших данных и получение ответа, информации о наших предложениях и услугах.

    check

    Спасибо за заказ

    Ожидайте звонка от нашего менеджера. Желаем Вам хорошего дня!

    check

    Спасибо за заказ

    Ожидайте звонка от нашего менеджера. Желаем Вам хорошего дня!

    check

    Спасибо за заказ

    Ожидайте звонка от нашего менеджера. Желаем Вам хорошего дня!

    check

    Спасибо за заказ

    Ожидайте звонка от нашего менеджера. Желаем Вам хорошего дня!

    check

    Спасибо за заказ

    Ожидайте звонка от нашего менеджера. Желаем Вам хорошего дня!

    check

    Спасибо за заказ

    Ожидайте звонка от нашего менеджера. Желаем Вам хорошего дня!