Невчасно зареєстрували податкову накладну? Штраф або…
Періодично трапляються неприємні проблеми при реєстрації податкових накладних в ЄРПН. І найнеприємніше, коли це трапляється в граничні дати, в кінці місяця або 14-15 числа. В результаті відправлені документи в ці дати реєструються вже з порушенням термінів.
Що загрожує платнику?
- Штраф за несвоєчасну реєстрацію ПН (ст.120¹ ПКУ)
- Перенесення права покупця на відображення ПК на наступний період (тобто в плановому періоді, покупець буде зобов’язаний сплатити податкові зобов’язання до бюджету).
Про що “говорить” нам Закон?
«Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанцію про прийняття, або неприйняття, або зупинки реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних» (абз.13 п. 201.10. ПКУ)
І що ж робити?
- Головне – факт направлення НН на реєстрацію в рамках граничного терміну для реєстрації. Подальші дії і процес реєстрації жодним чином не залежить від дій платника – відповідно і відповідати за чиї то незаконні дії / бездіяльність він не повинен! (Постанова ВС від 22.11.2018 р .. У справі № 813/815/18).
Головне – платник повинен вжити всіх залежних від нього дії в рамках процедури реєстрації ПН:
«… скоєно всі дії щодо реєстрації податкових накладних в межах встановлених ПКУ строків для реєстрації таких податкових накладних, однак така реєстрація не відбулася з незалежних від платника податків причин.» (Постанова ВС від 01.08.2018 р. У справі № 806/999 / 16) - «… податкові накладні позивача слід ВВАЖАТИ зареєстрованими в день їх фактичного отримання контролюючим органом, тобто протягом операційного дня, коли їх було направлено платником податків на адресу контролюючого органу» (постанова ВР від 26.11.2018 р. У справі № 826/19172 / 16).
- Якщо протягом операційного дня не надсилається квитанція про прийняття / неприйняття ПН (НАВІТЬ складений з порушеннями), такі ПН вважаються зареєстрованими в рамках терміну (постанова ВС від 26.06.2018 р. У справі № 806/2219/16).
- Як довести факт своєчасного відправлення НН на реєстрацію (рішення Окружного адмінсуду. Києва від 24.12.2018 р. У справі № 826/8878/18).
Що робити покупцеві, якщо він розраховував на ПК для грудні 2018, а ПН зареєструвалася тільки 16.01.2019 р.?
Є 2 виходи:
- Відображати ПК в складі декларації за січень – адже до моменту отримання постачальником рішення суду, в якому буде зафіксовано факт реєстрації ПН датою подання ПН на реєстрацію (тобто 15.01.2019 р), Відбиття НК в складі грудневої декларації є ризикованим …
- Включати суму ПК до складу декларації за грудень (адже в силу закону ПН вважається зареєстрованою 15.01.19 р) – у одного з наших клієнтів «питання стало ребром» (інакше, до сплати «вилазить» дуже немаленька сума ПО, а кредитувати держбюджету бажання не виявилося). Про всяк випадок були отримані від постачальника документальні підтвердження фактів своєчасного відправлення НН на реєстрацію і відсутності квитанцій про прийняття / неприйняття ПН протягом операційного дня!
Наші рекомендації для користувачів M.E.Doc, які не отримали квитанції
1. В модулі Первинні документи – Автоматична обробка документів встановити настройки в вкладці Налаштування ОБРОБКИ документів СЕА згідно малюнку:
Якщо відмітка в полі Відправляти документи, Які НЕ мають фінальної квитанції, повторно встановлена, через вказаний інтервал будуть повторно відправлені документи, які не мають фінальної квитанції. Повторна відправка документів без квитанції – це запит на не отримані документи.
2. Для автоматичного прийому квитанцій також рекомендуємо автоматизувати прийом вхідних повідомлень. Для цього увійдіть в модуль Первинні документи – Автоматична обробка документів. На вкладці Загальні налаштування виконайте настройки відповідно з малюнком і натисніть кнопку Запустити автоматичну обробку.
Якщо у Вас залишились питання, будемо раді на них відповісти. Зателефонуйте нам, або напишіть
Не забудьте підписатись на наші соціальні мережі, щоб не пропустити чогось важливого!