КЕП для ПРРО. Для чого потрібна печатка або ключ для РРО?
Якщо Ви починаєте роботу з програмним РРО, то для початку Ви стикнулись із питанням який електронний ключ краще використовувати в ПРРО?
Відповідно до роз’яснень контролюючого органу суб’єкт господарювання самостійно приймає рішення щодо засобу, який він буде застосовувати в ПРРО – удосконалений / кваліфікований електронний підпис або удосконалена / кваліфікована електронна печатка. Про це потрібно повідомити Державну податкову службу під час реєстрації ПРРО за допомогою форми 5-ПРРО.Електронний підпис (КЕП) потрібен для реєстрації чеків, відкриття/закриття зміни з формуванням z-звіту тощо.
Який електронний підпис підійде для використання в ПРРО?
Для використання в ПРРО Cashalot або Сота Каса можна використовувати більшість КЕП від різних надавачів електронних довірчих послуг, зокрема КЕП:
- КНЕДП “ТОВ ЦСК “Україна”
- КНЕДП АЦСК АТ КБ “ПРИВАТБАНК”
- КНЕДП Державна податкова служба тощо
Для уточнення чи підійде Ваш КЕП для ПРРО – звертайтесь до технічної підтримки та ми обов’язково проконсультуємо.
Який тип КЕП обрати для ПРРО?
Тип ключа може бути будь-яким відповідно до Ваших потреб, бізнес-процесів та типу бізнесу, а саме:
1. КЕП ФОПа або посадової особи юридичної особи. Для реєстрації програмної каси Кашалот у ДПС та подальшої фіскалізації чеків Ви можете обрати той КЕП, яким Ви вже користуєтесь для подачі звітності, відправки документів.
2. КЕП печатки ПРРО для ФОП або юридичної особи. Також для видачі чеків клієнту Ви можете використовувати спеціалізовану електронну печатку ФОП або ЮР. особи, яку можна оформити у наших офісах до 10 хвилин Вашого часу. У такому випадку даний КЕП використовуватиметься суто для реєстрацій розрахункових операцій у Cashalot
3. КЕП касира або старшого касира. У даному випадку Ви можете отримати іменний КЕП касира, який буде відповідальний за реєстрацію чеків та до чеку будуть вноситись реквізити касира, який прийняв оплату та видав чек.
Звертаємо Вашу увагу, що передача секретних ключів та паролів третім особам заборонено. За використання КЕП відповідальність несе власник сертифіката.
Чи можна використовувати одну печатку в різних касах ПРРО?
Одночасно використовувати один і той же КЕП у різних касах не варто. Це може призвести до технічних збоїв, втрати певних чеків, розбіжностей суми у z-звітах тощо. Тому радимо для кожної каси зареєструвати окремий КЕП.
Як зареєструвати електронний підпис (КЕП) у ДПС?
Реєстрація КЕП здійснюється з інтерфейсу програмного РРО, Медка або електронного кабінету платника після реєстрації господарської одиниці (форма 20-ОПП) та реєстрації самого програмного РРО (форма 1-ПРРО) за допомогою форми 5-ПРРО, в якій потрібно вказати ПІБ відповідальної особи, податковий номер, ідентифікатор ключа суб’єкта господарювання та обрати тип підпису (касир/старший касир)
Як отримати електронний підпис (КЕП) для ПРРО?
1. Оформити рахунок на отримання КЕП за посиланням
2. Записатись на отримання КЕП за контактами
3. Підійти в зручний час із пакетом документів до одного з наших офісів
Отримання КЕП здійснюється протягом 10 хвилин!
Потрібна консультація у реєстрації Вашого програмного касового апарату?
Звертайтесь ,будь ласка, до нашої технічної підтримки, ми залюбки Вас проконсультуємо та допоможемо налаштувати ПРРО під ключ.
Працюємо для вас, працюємо завдяки вам! З Україною в серці!
Ваш Техноцентр Маяк
Не забудьте підписатись на наші соціальні мережі, щоб не пропустити чогось важливого!