• Дніпро
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кривий Ріг
  • Луцьк
  • Львів
  • Миколаїв
  • Тернопіль
  • Рівне
  • Херсон
  • Київ
(056) 787 04 04 CALLBACK з мобільного

Нова форма Податкової декларації з ПДВ

Міністерство фінансів наказами від 09.08.2024 №400 та від 28.08.2024 №418 оновило форми звітності з ПДВ. Зокрема, затверджено нову редакцію декларації з ПДВ, додатки до неї та уточнюючий розрахунок. Також оновлено Порядок заповнення декларації, затверджений наказом Мінфіну від 28.01.2016 №21. Давайте розглянемо ці зміни докладніше.

Коли подавати звітність за новою формою

Відповідно до наказу №400, він набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Оскільки наказ №400 опубліковано в “Офіційному віснику України” 25 вересня 2024 року, він почав діяти з 1 жовтня 2024 року.

Згідно з пунктом 46.6 Податкового кодексу України (ПКУ), нова форма декларації застосовується для складання звітності за податковий період, що настає за періодом, коли відбулося оприлюднення нової форми. Таким чином, звітність за жовтень подаватиметься за новою формою.

Нова форма J/F0200126 Податкової декларації з ПДВ вже доступна у Медок в оновленні 11.02.154. Для її створення оновіть програму до останньої версії.

Зміни у формі ПДВ-декларації та порядку її заповнення

Розділ І «Податкові зобов’язання»

У цьому розділі додано новий рядок 2.3 для відображення операцій експорту сільськогосподарських товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення ПДВ. У зв’язку з різними ставками ПДВ на такі операції додано рядки:

  1. 2.3.1 – для операцій зі ставкою 0%, яка застосовується згідно з підпунктом «а» підпункту 97.2 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ;
  2. 2.3.2 – для операцій зі ставкою 20%;
  3. 2.3.3 – для операцій зі ставкою 14%.

Рядок 7 «Коригування податкових зобов’язань» вилучено. Натомість додано шість нових рядків.

Рядок 7.1 призначений для відображення коригування обсягів постачання та податкових зобов’язань (аналог нинішнього рядка 7), але операції з коригування обсягів постачання за ставкою 0% відображатимуться окремо в рядку 7.1.1.

У рядку 7.2 відображатиметься коригування обсягів постачання та податкових зобов’язань за експортними операціями. Залежно від ставки податку такі коригування зазначатимуться у рядках:

  1. 7.2.1 – для операцій зі ставкою 0%;
  2. 7.2.2 – для операцій зі ставкою 20%;
  3. 7.2.3 – для операцій зі ставкою 14%.

Відповідно до Порядку №21, при коригуванні податкових зобов’язань, пов’язаних із приведенням ставки до розміру, визначеного підпунктом «б» пункту 193.1 ПКУ (тобто до 0%), сума коригування вказується в колонці Б рядків 7.2.2 та 7.2.3, залежно від ставки (20% або 14%), при цьому колонка А не заповнюється.

У разі заповнення рядків 7.2.2 та/або 7.2.3 для коригування податкових зобов’язань на підставі підпунктів «б», «в» підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, інформацію про таке коригування слід зазначити в таблиці 1.3 додатку 1.

Розділ ІІ «Податковий кредит»

Рядок 15 тепер відображає коригування податкового кредиту без наявності зареєстрованого розрахунку коригування (РК). Відповідно до підпункту 192.1.1 ПКУ, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів або послуг покупець зобов’язаний зменшити податковий кредит незалежно від реєстрації РК в ЄРПН.

Розділ ІІІ «Розрахунки з бюджетом»

Відображення від’ємного значення в рядку 19 змінилося: якщо цей рядок заповнений, платник має подати додаток 2. Сума від’ємного значення в рядку 19 повинна відповідати сумі рядка «Усього» графи 6 таблиці 1 додатка 2.

Оновлено таблицю наприкінці декларації, яка розшифровує дані уточнюючого розрахунку та податкового повідомлення-рішення для рядків 16.2 та 16.3 декларації. Якщо від’ємне значення було збільшено або зменшено на підставі податкового повідомлення-рішення, необхідно зазначити ІПН постачальника, операція з яким стала підставою для такого коригування.

Зміни в додатках до декларації з ПДВ

Кількість додатків зменшилась через об’єднання додатків 2 та 3, що змінило нумерацію:

  1. Додаток 3 (раніше додаток 4);
  2. Додаток 4 (раніше додаток 5);
  3. Додаток 5 (раніше додаток 6);
  4. Додаток 6 (раніше додаток 7).

Додаток 1

Призначення додатка не змінилося: він розшифровує суми податкових зобов’язань по ПН, не зареєстрованих в ЄРПН, і податкового кредиту в розрізі контрагентів. Додано таблицю 1.3 для розшифрування коригувань податкових зобов’язань за експортними операціями.

Додаток 2

Додаток 2 об’єднано з додатком 3, і тепер він передбачає повну розшифровку від’ємного значення в розрізі постачальників. Метою таких змін є автоматизація процесу бюджетного відшкодування ПДВ. Додаток подається, якщо заповнено рядки 19, 20.1, 20.2, 21 декларації.

Таблиця 1

Заповнюється всіма платниками, що декларують від’ємне значення (рядок 19 декларації). Зараз таблиця заповнюється у хронологічному порядку виникнення від’ємного значення, починаючи з найбільш давнього періоду до найновішого.

Таблиця 1.1

Ця таблиця для платників, що здійснюють експорт товарів у режимі експортного забезпечення.

Таблиці 2 та 3 стосуються реорганізації підприємства і передачі залишку від’ємного значення правонаступнику, порядок їх заповнення не змінено.

Додаток 3

Подання додатка передбачено при заповненні рядка 20.2 декларації. Раніше це додаток 4, який не зазнав змін.

Додаток 4

Це аналог додатка 5, призначений для розшифровки сум пільг з ПДВ. Змін у цій формі немає.

Додаток 5

Це аналог додатка 6, призначений для перерахунку частки використання товарів, послуг і необоротних активів у оподатковуваних та неоподатковуваних операціях. Із чотирьох таблиць залишилося три. Таблиця 1 тепер містить два рядки замість п’ятьох.

Зміни в уточнюючому розрахунку

Уточнюючий розрахунок зазнав аналогічних змін, що й декларація. Також уточнено порядок виправлення помилок у розділі ІІІ декларації.

Переваги Медок для подання оновленої ПДВ-звітності

Для подачі нової форми ПДВ-звітності зручно використовувати програму Медок. Вона допомагає автоматизувати процес заповнення декларацій та додатків, а також значно спрощує контроль над коригуванням даних. Завдяки функціоналу Медок можна швидко та безпомилково підготувати податкові документи відповідно до актуальних законодавчих вимог.

Шукаєте, де купити Медок? Медок пропонує низку тарифних планів, що підходять для різних типів підприємств. Підтримка постійного оновлення, простий інтерфейс, а також можливість швидкої інтеграції з обліковими системами роблять Медок оптимальним вибором для бізнесу, який прагне своєчасно та правильно вести облік ПДВ. Звертайтеся до нас за контактами для вигідного придбання програмного забезпечення, яке допоможе тримати облік на високому рівні.

Купити M.E.Doc

Працюємо для вас, працюємо завдяки вам! З Україною в серці!

Не забудьте підписатись на наші соціальні мережі, щоб не пропустити чогось важливого!

  

Loading

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Замовити дзвінок

Залишіть свої контакти і наш менеджер перетелефонує Вам для консультації

    Заповнюючи дану форму, ви даєте згоду на обробку Ваших даних та отримання відповіді, інформації про наші пропозиції та послуги.

    check

    Дякуємо за замовлення

    Очікуйте інформацію від нашого менеджера. Бажаємо Вам гарного дня!

    check

    Дякуємо за замовлення

    Чекайте на дзвінок від нашого менеджера. Бажаємо Вам гарного дня!

    check

    Дякуємо за замовлення

    Чекайте на дзвінок від нашого менеджера. Бажаємо Вам гарного дня!

    check

    Дякуємо за замовлення

    Чекайте на дзвінок від нашого менеджера. Бажаємо Вам гарного дня!

    check

    Дякуємо за замовлення

    Чекайте на дзвінок від нашого менеджера. Бажаємо Вам гарного дня!

    check

    Дякуємо за замовлення

    Чекайте на дзвінок від нашого менеджера. Бажаємо Вам гарного дня!

    0
    Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x