Потрібна допомога з вибором токена?
Ми підберемо токен саме для Ваших потреб
Що таке токен?
Захищений носій КЕП/ЕЦП (токен) – носій у формі USB флешки з можливістю захисту від несанкціонованого доступу до особистого секретного ключа. Використовується для зберігання цифрового підпису (КЕП) , підписанні звітності, тендернох документації, електронних документів.
Відповідно до Закону України №2155 “Про електронні довірчі послуги” від 07.11.2018 р.
для бюджетного сектору з 07.11.2020 р. кваліфіковані електронні підписи (КЕП) необхідно зберігати виключно на захищених носіях.
Приватний сектор, згідно постанови КМУ №193, за бажанням може використовувати КЕП НЕ на захищених носіях до 31.12.2021 р.
Кваліфіковані електронні підписи від АЦСК “Укріїна”, отримані після 07.11.2018 р. відповідають вимогам Закону № 2155. Це і є КЕП, який надалі може використовуватися для подання звітності, електронного документообігу та ідентифікації на державних порталах.
Техноцентр Маяк рекомендує всім, хто ще не придбав токени, ЗАВЧАСНО зробити це та згенерувати секретні ключі на токени!
Про захищені носії токени
Особливості захищених носіїв:
- Забезпечують невилучення секретного (особистого) ключа КЕП. Секретний ключ ніколи не залишає носій. Таким чином, ключ існує в єдиному екземплярі і копіювання ключа неможливе.
- Генерація ключа і всі операції з ним виконуються всередині носія. При підписанні документ передається в носій, обчислення КЕП проводиться всередині носія.
- Носій захищений паролем доступу. Обмеження на кількість спроб підбору пароля: 7 разів.
- Це захищає ключ від несанкціонованого використання в разі втрати носія.
Часті питання:
- Токени багаторазові, записувати ключі можна нескінченно.
- Для кожного особистого ключа використовується окремий носій, при цьому якщо відбувається автоподовження, новий ключ записується на той же носій.
- При роботі з токенами принципово нічого не змінюється, так само є продовження без документів і перевидача через автопродовження зі збереженням на токен.
- Кожен токен додатково захищений паролем (пароль за замовчуванням 12345678).
УВАГА! Є обмеження за кількістю спроб підбору пароля: 7 раз. Після такої кількості невдалого введення пароля захищений носій блокується. Відновлення роботи з ним передбачає генерацію секретного ключа і отримання нового сертифікату відкритого ключа в АЦСК.